Historia NAWROCKI GROUP
1991

Wspominając początki historii Nawrocki Group należy cofnąć się do roku1991. Wtedy to powstaje Firma Meblowa Nawrocki, jednoosobowa działalność gospodarcza zajmująca się produkcją pojedynczych elementów domowego wyposażenia wnętrz dla klienta detalicznego.

1999

Wysoka jakość produkowanych przez Firmę Nawrocki mebli zostaje szybko dostrzeżona przez gremium Międzynarodowych Targów w Katowicach, gdzie uzyskuje ona wyróżnienie w kategorii Mebel Roku. W tym samym, 1999 roku otrzymujemy pierwszą nagrodę na IV Targach Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Krakowie za najlepiej zaaranżowane stoisko.

Połączenie szeregu czynników, charakterystycznych dla końca lat 90-tych XX w. w Polsce, w tym w szczególności rosnące potrzeby gospodarstw domowych klasy średniej, powodują intensyfikację fabrykacji mebli, co przyczynia się do wzrostu kapitału przedsiębiorstwa, zarówno w aspekcie ludzkim, jak i finansowym. Powodzenie dotychczasowej strategii zarządzania dało asumpt do dalszych planów rozwoju i poszukiwania nowych rynków zbytu.

2000

W 2000 r. Firma Meblowa Nawrocki wytwarza pierwsze w swej historii meble hotelowe, które stają się w kolejnych latach naszym znakiem rozpoznawczym. Za najważniejszy krok milowy w historii firmy należy uznać jednak wejście na rynek francuski i rozpoczęcie współpracy z najlepszymi architektami oraz największą siecią hoteli we Francji i piątą na świecie, siecią ACCOR. W Polsce natomiast, pozyskujemy referencje od przodującej grupy hotelowej ORBIS.

 

 
 2005

W 2005 r. otrzymujemy srebrny medal dla Najlepszej Polskiej Usługi oferowanej na rynku francuskim, wręczany przez Polską Izbę Handlową. W kolejnych latach realizujemy niezwykle prestiżowe projekty dla hoteli w kraju i zagranicą, współpracujemy z Savoy w Meribel, Sofitel-Victoria w Warszawie, Radisson Blu w Nantes, Okko w Grenoble i Nantes, Crowne Plaza w Montpellier i szeregu innych wysokiego standardu inwestycji. Do 2013 r. wyposażyliśmy 147 wysokiego standardu obiekty hotelowe w 93 miasta francuskich.

Medal dla Najlepszej Polskiej Usługi oferowanej na rynku francuskim wręczany przez Polską Izbę Handlową
2013

Tendencje panujące obecnie wśród branży architektonicznej i budowlanej przyczyniły się do powstania w 2013 r. w ramach Nawrocki Group nowego podmiotu,  firmy Nawrocki SDB, która koncentruje swoje działania na produkcji prefabrykowanej. Prefabrykacja jako metoda konstrukcji całych pomieszczeń w jednej zewnętrznej fabryce, poza miejscem budowy decyduje o znacznych oszczędnościach dla Inwestorów. Z tego też względu, doceniając walory funkcjonalne i estetyczne łazienek prefabrykacyjnych udało nam się już w tym samym roku podpisać kontrakt na wyposażenie sieci hoteli Okko w Nantes i Grenobles w 218 wysokiego standardu łazienki prefabrykowane.

           

Jako że naszym mottem są słowa wybitnego stratega zarządzania, Petera Druckera, które mówią iż najlepszą formą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie, jesteśmy na etapie konstruowania strategii eksportu produktów i usług Nawrocki Group na kolejne rynki europejskie.

Wartości NAWROCKI GROUP

Firma Nawrocki funkcjonuje w lokalnym środowisku świadcząc usługi dla globalnych rynków. Formuła oparta na dywersyfikacji miejsca produkcji i zbytu znacząco wpłynęła na kwestię propagowanych przez Zarząd i Pracowników wartości. Innowacyjność, Kompleksowość, Jakość i Tradycja, to najważniejsze elementy składowe tożsamości naszego przedsiębiorstwa.

Jako podmiot operujący na rynkach zagranicznych dokładamy wszelkich starań, aby proces produkcji opierał się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych zgodnych ze współczesną myślą inżynieryjną i architektoniczną. Nowoczesny park technologiczny, ciągłe poszukiwanie najefektywniejszych możliwości konstrukcyjnych, budowanie wewnętrznego działu know-how elastycznie reagującego na zmiany w branży budowlanej pozwala nam wdrażać innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają realizację projektów inwestycyjnych naszych Klientów.

 

Od początku istnienia firmy starania jej założyciela, Pawła Nawrockiego, zmierzały ku stworzeniu przedsiębiorstwa samowystarczalnego, które nie będzie miało konieczności współpracy z kolejnymi podwykonawcami, co z dużym prawdopodobieństwem oznacza opóźnienia w realizacjach kontraktów. Dlatego też, z biegiem lat w ramach przedsiębiorstwa powstawały kolejne sprofilowane działy umożliwiające wdrożenie kompleksowego procesu produkcyjnego.

 

Jakość usługi to priorytet naszych działań. Dbamy o każdy szczegół związany z produkcją wnętrz począwszy od doboru najlepszych elementów składowych mebli, poprzez perfekcyjnie zaplanowany proces fabrykacji, skończywszy na szybkim i bezpiecznym transporcie wyposażenia wnętrz na miejsce docelowe. Doświadczenie, co za tym idzie szerokie kompetencje jakimi dysponują nasi pracownicy stanowią gwarancję najwyższej jakości.

Ze względów usytuowanie geograficznego Polacy od zarania dziejów doskonalili rzemiosło związane z obróbką drewna. Jesteśmy bardzo dobrymi stolarzami, perfekcyjnie obeznanymi ze strukturą i możliwościami wykorzystania danego materiału. Wraz z rozwojem rzemiosła kształciła się w Polsce myśl budowlana. Do dnia dzisiejszego polscy stolarze i budowniczy są wysoko cenieni na europejskich rynkach pracy. Tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie widoczna jest również w naszym przedsiębiorstwie. Polska solidność i sumienność, szacunek i pokora wobec środowiska, umiejętne wykorzystanie wiedzy współczesnej z tradycyjnymi metodami produkcji stanowią kwintesencję naszego podejścia do pracy.

 

 

Zarząd Nawrocki Group

Paweł Nawrocki

Paweł Nawrocki

Właściciel i Założyciel Nawrocki Group 

Marcin Witowski

Marcin Witowski

Współwłaściciel Nawrocki SDB